ඔබ අඳින ඇඳුමේ වර්ණය අනුව අදහස් වන දේවල්

ඔබ වැඩියෙන්ම ඇඳීමට කැමති ඇඳුම් ඇඳුම් වල වර්ණය අනුව ඔබ ගැන අනුමාන කළ හැකි කරුණු කීපයක් පහත දැක්වේ.

01) කළු වර්ණය

කළු යනු අධිකාරිත්වයේ සහ බලය වර්ණය වේ.විලාසිතා තුළ එය මිනිසුන් දෘශ්‍යමය වශයෙන් තුනී කරන බැවින් එය අලංකාරවත් විලාසිතාවක් වේ.එයට යටත් වීම කීකරු වීම සහ වහල් භාවය පවා යෝජනා කළ හැකි ය.උදාහරණයක් ලෙස පූජකයින් දෙවියන් වහන්සේට භාරදීමට කළු ඇඳුම් අඳිනු ලබයි.කලු ඇඳුමෙන් සැරසුණු කාන්තාවන් පිරිමින්ට යටත් වේ.

02) කොළ වර්ණය

කොල ස්වභාවධර්මයේ සංකේතයයි .එය සන්සුන් සහ ප්‍රබෝධමත් වර්ණයක් වෙයි.මධ්‍යකාලීන යුගයේ මනාළියන් හරිත වර්ණයෙන් සැරසී සිටියේ සශ්‍රීකත්වය සංකේතවත් කරන බැවින් ය.සන්සුන්ව සිතීමේ සහ විනිශ්චය කිරීමේ හැකියාව අඩු පුද්ගලයින් විසින් පැළඳිය යුතුය. එදිනෙදා ජීවිතයේ ක්‍රියාශීලිත්වය සහ සහජීවනව ක්‍රියා කළ යුතු පුද්ගලයින් විසින්  එය වළක්වා ගත යුතුය.මන්ද එය උදාසීනත්වය සහ කම්මැලිකම දිරිගන්වන වර්ණයක් වේ .

03) නිල් වර්ණය

නිල් යනු සාගරයේ වර්ණය වේ.එය  වඩාත් ජනප්‍රිය වර්ණයක් වේ.නිශ්ශබ්ද සන්සුන් නමුත් සීතල සහ මානසික අවපීඩනය නිසා ශරීරය සිසිල් කරයි.එය පක්ෂපාතිත්වය සංකේතවත් කරන බැවින් රැකියා සම්මුඛ පරීක්ෂණ සඳහා නිර්දේශ කරනු ලබයි.නිල් ඇඳුම් ඇඳිය යුත්තේ  මානසික තෙහෙට්ටුවෙන්  පෙළෙන පුද්ගලයන් සහ සාමය සහ විවේකය අවශ්‍ය පුද්ගලයන් විසින් ය.ඔබගේ තීරණ ගැනීම දිරිමත් කරයි 

අවබෝධය සහ ප්‍රඥාව ගෙන එන වර්ණයකි.ආත්ම විශ්වාසය සහ අන් අයට වගකීම පිළිබඳ හැඟීම ශක්තිමත් කරයි.ඔබ මානසික අවපීඩනයෙන් පෙළෙන නොසන්සුන් පුද්ගලයෙක් නම් ඔබට නිල් පැහැති ඇඳුම් නුසුදුසුය.

04) රතු වර්ණය 

එය වඩාත් දැඩි හා චිත්තවේගී වර්ණයයි.ආදරයේ වර්ණයද රතු පාටය.රතු වඩාත් දෘශ්‍යමාන වේ.නමුත් එය පුද්ගලයකුට අපහසු වේ. තීව්‍ර වර්ණයක් ලෙස එය සාමාන්‍යයෙන් විවිධ සාකච්ඡා සහ ගැටුම් සඳහා උපකාරී නොවේ.එසේම රතු ඇඳුම් විශ්වාසය ප්‍රකාශ කරයි. එය පැළඳ සිටින පුද්ගලයෙකුට ආකර්ෂණයක් සහ ආධිපත්‍යයත් දැනේ.දුකින් පෙළෙන , දිරි ගැන්වීමට අවශ්‍ය අය විසින් රතු පැළඳිය යුතුය. යම් දෙයකින් යථා තත්ත්වයට පත් වීමට කැමති සහ සාර්ථක වීමට කැමති, තම අරමුණු සාක්ෂාත් කර ගැනීමට කැමති තරගකාරී ස්වභාවයෙන් නොමැති, කාමුක සහ සජීවී වීමට කැමති පුද්ගලයින්ගේ වර්ණය රතු වේ.අධි රුධිර පීඩනය ඇති පුද්ගලයන් සහ කෙටි කෝපයෙන් පෙළෙන පුද්ගලයන් සහ ස්නායු ආබාධ සහ ආතතියෙන් පෙළෙන පුද්ගලයන් රතු පැහැති ඇඳුම් ඇඳීමෙන් වැළකී සිටිය යුතුය .ඉක්මනින් වෙහෙසට පත්වෙන හෝ නිදන්ගත තෙහෙට්ටුවක් ඇති සහ  හිසරදයෙන් පෙළෙන පුද්ගලයන් සඳහා ද එය නිර්දේශ නොකරයි .

05) සුදු වර්ණය

මනාලියන් සුදු පැහැයෙන් සැරසී සිටින්නේ අහිංසකත්වය සහ පාරිශුද්ධත්වය සංකේතවත් කිරීම සඳහා ය.සුදු පාට හිරු එළිය පරාවර්ථනය කරන බැවින් එය ගිම්හාන වර්ණය සඳහා සුදුසුය.විලාසිතාවේ දී එය ආලෝකය සහ මධ්‍යස්ථ බැවින් එය ජනප්‍රිය වේ.පිරිසිදු කම අවධාරණය කිරීමට වෛද්‍යවරුන් සහ හෙදියන් සුදු අඳිනු ලබයි. අවංක,පාරිශුද්ධතාවය සහ නව අදහස් වලට ප්‍රතිචාර දැක්වීමට කැමති අය සුදු ඇඳුම පැළඳිය යුතුය .තමන්ගේ ජීවිතය ගැන වඩාත් දැනුවත් වීමට සහ එය හොඳින් තේරුම් ගැනීමට කැමති අය වැදගත් දෙයක් සම්බන්ධව කටයුතු කිරීමේ දී හෝ තීරණ ගැනීමේදී සහ ඉක්මන් ක්‍රියා කිරීමේදී සුදු පැහැයෙන් වැළකී සිටිය යුතුය .